- Гроші та платежі
- Інструкції з налаштування PPPoE
- Типові помилки з'єднання
- Персональний роутер Asus
- Персональний роутер D-Link
- Персональний роутер Netis WF 2419
- Персональний роутер TP-Link WR 740
- Персональний роутер Xiaomi Mi WiFi mini
- Загальна інформація
- Windows XP
- Windows 2000
- Windows Vista
- Windows 7
- Windows 7 english version
- Windows 8
- Windows 10
- Windows 11
- Linux
- Mac OS X
- Інструкції з налаштування DHCP
- Sweet ТБ
- Загальна тема
- Програми
Загальна інформація про PPPoE
PPPoE (англ. Point-to-point protocol over Ethernet) — мережевий протокол передачі кадрів PPP через Ethernet. Надає ряд можливостей (автентифікація, стиснення, шифрування) для забезпечення доступу до Інтернету абонентам кабельних мереж, що працюють за технологією Ethernet.
PPPoE — це тунелюючий протокол (tunneling protocol), який дозволяє вбудовувати (або інкапсулювати) IP та інші протоколи, що нашаровуються на PPP, у з'єднання Ethernet і використовується для віртуальних «дзвінків» на сусідню Ethernet-машину або шлюз доступу до Інтернету.
У порівнянні з іншими методами авторизації користувачів у домашніх мережах, PPPoE надає ряд переваг:
- Вимагає менше вихідних параметрів для налаштування. У загальному випадку достатньо лише імені користувача (логіна) та пароля
- Не вимагає додаткового програмного забезпечення - у більшості операційних систем підтримка PPPoE існує за замовчанням. Виняток становлять такі операційні системи як Windows 98/98SE, 2000. Для цих операційних систем потрібне додаткове програмне забезпечення.
- Підтримується апаратними роутерами та точками доступу.
- Меньш схильний до вірусних та мережевих атак.
А для допитливих умів трохи докладніше нижче...
PPPoE - це тунелюючий протокол (tunneling protocol), який дозволяє нашарувати (або інкапсулювати) IP, або інші протоколи, що нашаруються на PPP, через з'єднання Ethernet, але з програмними можливостями PPP з'єднань, і тому використовується для віртуальних <дзвінків> на сусідню Ethernet-машину та встановлює з'єднання точка-точка, яке використовується для транспортування IP-пакетів, що працює з можливостями PPP.
Це дозволяє застосовувати традиційне PPP-орієнтоване програмне забезпечення для налаштування з'єднання, яке використовує не послідовний канал, а пакетно-орієнтовану мережу (як Ethernet), щоб організувати класичне з'єднання з логіном, паролем для Інтернет-з'єднань. Також, IP-адреса з іншого боку з'єднання призначається лише коли PPPoE з'єднання відкрито, дозволяючи динамічне перевикористання IP адрес.
Робота PPPoE відбувається приблизно так. Існує Ethernet-середовище, тобто кілька з'єднаних мережевих карт, які адресуються MAC-адресами. Заголовки Ethernet-пакетів містять адресу відправника пакета, адресу одержувача пакета та тип пакета. Одну з карток слухає PPPoE сервер. Клієнт посилає широкомовний Ethernet пакет, на який повинен відповісти PPPoE сервер (адреса відправника пакета - свою MAC-адресу, адресу одержувача пакета - FF:FF:FF:FF:FF:FF і тип пакета - PPPoE Discovery). PPPoE сервер посилає клієнту відповідь (адреса відправника пакета - свою MAC-адресу, адресу одержувача пакета - МАС-адресу клієнта і тип пакета - PPPoE Discovery). Якщо у мережі кілька PPPoE серверів, всі вони посилають відповідь. Клієнт вибирає відповідний сервер та посилає йому запит на з'єднання. Сервер надсилає клієнту підтвердження з унікальним ідентифікатором сесії, всі наступні пакети в сесії матимуть цей ідентифікатор. Таким чином, між сервером та клієнтом створюється віртуальний канал, який ідентифікується ідентифікатором сесії та MAC-адресами клієнта та сервера. Потім у цьому каналі піднімається PPP з'єднання, а вже PPP пакети упаковується IP-трафік.